Wohnout

Skupinu Wohnout můžeme řadit mezi nejvýraznější představitele současné hudební scény. Rockové seskupení čtyř hudebníků vzniklo v roce 1996 a od té doby zůstalo bez personálních změn. Wohnout sází na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, vtipné texty a energické koncerty.

Mezi největší úspěchy kapely Wohnout můžeme řadit získání Zlaté desky za více než 10 000 ks prodaných nosičů alb Polib si dědu i za všechna svá předchozí alba, více než 4500 návštěvníků pražského koncertu v Průmyslovém paláci a získání ocenění Anděl – rockové album roku. Videoklip k hitu Svaz českých bohémů má za necelý rok od vydání 1,7 milionu shlédnutí a tento počet stále roste. Kapela se každoročně umisťuje na předních místech anket hudebních časopisů i televizních žebříčků. Výsadní postavení skupiny Wohnout na vrcholu české scény pak potvrzují nejen vyprodané kluby pravidelných jarních a podzimních tour, ale i to, že se kapela Wohnout dlouhodobě řadí mezi headlinery všech velkých i malých festivalů v ČR.

BIOGRAFIE

Tak zaprvé vůbec nechápeme, proč se naše kapela jmenuje WOHNOUT. Zřejmě je to proto, že jsme novinářům chtěli ulehčit práci s vymejšlením otázek. Troufáme si tvrdit, že snad každej rozhovor začíná dotazem na náš obludný název. Za druhé jsme parta extrovertních introvertů, což se projevuje zejména tím, že se nenápadně snažíme bejt nápadný. A za třetí neděláme muziku srdcem ani mozkem, ale brvou, kterou hejbeme.

Mimo jiné je nás čtyři. Matěj, Zemánek, Fenek a Honza. Kdybychom měli popisovat každého z nás, usnuli byste nudou hned u prvního písmene. Ve zkratce jen podotýkám, že je nám pár let, ale ne zase moc. Koníčky nějaký máme, ale to sou takový ty běžný věci, který baví asi každýho. Stanování pod Bezdězem, krasojízda na galuskách, parkování v leže, nebo hra s pinzetou.

První wohnoutí etapa začala na konci osmdesátých let, kdy jsme se jako parta mladých punkáčů scházeli za kytarama a bubnama v plesnivé činžákové zkušebně. Výsledkem chaotické práce měly bejt písničky, ale vznikaly spíše neidentifikovatelné kompoziční útvary s přisprostlými texty. Takové odpornosti byly dokonce i veřejně prezentovány, třebas v roce 1998 na tehdy jediném oficielním koncertě. Pak vlny utichly a znovu se vzduly až v polovině let devadesátých.

Od jara roku 1996 pravidelně koncertujeme po celé naší krásné vlasti. Když nám je těsno v teplákách, vyrazíme sem tam i do uší zahraničních posluchačů. V našich začátcích jsme měli tu čest svést se jako předkapela na šňůrách s opravdovými hudebními tělesy jako Lucie či Žlutej Pes. Sem tam přišlo i sdílení společného pódia se zahraničáky jako Toy Dolls, Reef, NOFX nebo Sick Of It All. Nějakým nedopatření jsme se dokonce párkrát ocitli v nahrávacím studiu, kde jsme pod firmou SONY/MUSIC vypotili tyto záležitosti.

(Cundalla - 1999), (Zlý noty na večeři - 2000), (Pedro se vrátí - 2002), (Rande s panem Bendou - 2004), (Nevydáno - 2005), (Polib si dědu - 2006), (Živáček - 2008), (DVD Ahoj dědo - 2008) (Karton veverek - 2009).


Naše předposlední album, které už vychází na vlastním triku se jmenuje „Plejlist 1996-2009“ a je to 26 songů a 78 stránek plný fotek a povídání . Posledním album vyšlo 13.6. a jmenuje se „Našim klientům“. Singl Padák se pravidelně umisťuje v IFPI mezi 50.nejhranějšími českými písněmi, z čehož mezi první desítkou rockových songů, z čehož máme obrovskou radost. Oblíbenost alba potvrdili 3 nominace za píseň roku, album roku i skupinu roku v anketě Žebřík.

Řada našich videoklipů, obalů desek, grafik, promofotek, či jiných záležitostí pochází z vlastní dílny. Co je pro nás ale opravdu zásadní, jsou naše www.wohnout.cz, kde realizujeme různý vylomeniny, jako třeba vlastní rádio, televizi či noviny.

A teď to málo důležité. Naše hudba je směsicí kytar, basy a bubnů, do čehož se kutálejí zpěvy bratří Homolů. Žánrově je to něco mezi kokršpanělkorem a Vartburgem před generálkou motoru. Naší předností je chaotičnost a těkavost. Ale to už zacházíme příliš do detailů. Jsme prostě jen parta čtyř kamarádů.

 


1
2
3

4
5
6

7
8

Diskografie:

2011 - Našim klientům
2010 - 2CD Best Of
2009 - Karton veverek
2008 - DVD Ahoj dědo, aneb co čekáte, nás zatím nečeká
2008 - Živáček
2006 - Polib si dědu
2005 - Nevydáno
2004 - Rande s panem Bendou
2002 - Pedro se vrací
2000 - Zlý noty na večeři
1999 - Cundalla


Web link
Facebook link
YouTube link
Bandzone link


Partneři

Buxton neustále rozšiřuje spolupráci s kapelami i dalšími projekty nejen v ČR.
Máš také zájem - ozvi se nám ...

Více informací o …
  • Wohnout